قفسه بندی پالت راک

قفسه بندی پالت راک

در راه اندازی انواع انبار در سراسر جهان، پیاده سازی سیستم قفسه بندی انبار بهینه و مقاوم یکی از ارکان اصلی هر نوع انباری میباشد که این بخش مورد توجه مدیران نیز میباشد تا با صرف هزینه مناسب، بتوانند بهترین تجهیزات انبار مورد نیاز خود را دریافت کنند.

قفسه بندی پالت راک Pallet Shelving Rock متداولترین قفسه بندی در قفسه انبار برای نگهداری اقلام سنگین و حجیمی است كه در پالت یا پالت دیواره دار قرار میگیرند و در این قفسه بندی پالت راک اقلام توسط ماشینهای حمل بار لیفتراک، در قفسه انبار گذاشت و برداشت می‌شوند. به عبارت دیگر قفسه بندی پالت راک مناسب ذخیره سازی اقلام سنگین و نیمه سنگین می باشد. تنها تفاوت میان قفسه های پالت راک و مدل پانل راک در استفاده از کفپوش طبقات می باشد که قفسه های پالت برخلاف سیستم پانل راک فاقد کفپوش در طبقات می باشند. 

قفسه بندی پالت راک متناسب با ارتفاع سالن و وزن اقلام تا چند طبقه قابل اجراست و با توجه به ابعاد بار در قفسه بندی پالت راک، فاصله طبقات نیز تغییر می کند. این محصول (قفسه بندی پالت راک) در اکثر صنایع کاربرد فراوان دارد.

کاربرد قفسه بندی پالت راک

قفسه بندی پالت راک در بخش های متعدد صنعت کاربرد دارد. این سیستم قفسه مناسب ذخیره سازی کالاها در انبارهای مواد، کالا و قطعات یدکی است. از جمله دیگر کاربرد های قفسه بندی راک می توان به استفاده آن در کارگاه ها، سالن های تولید و همچنین در سردخانه ها اشاره نمود. این روش قفسه بندی به دلیل فضای بهینه ای که در اختیار انبارداران قرار می دهد، در زمره قفسه های پرکاربرد قرار می گیرد. به همین دلیل صنایع مختلفی همچون صنایع خودروسازی، پتروشیمی، لوازم خانگی، خطوط حمل و نقل هوایی، کارخانه های مواد اولیه و نیم ساخته، معادن، کارگاه های تولیدی و ... از این روش قفسه بندی استفاده می کنند. 

مقایسه قیمت این مدل قفسه انبار

همان طور که گفتیم قفسه بندی پالت راک به خوبی محیط انبار را تقسیم بندی نموده و فضایی بهینه جهت ذخیره سازی کالاها فراهم می آورد. ضمن اینکه طبقات در قفسه های راک اغلب توانایی تحمل بار بالایی دارند و می توان کالاهای سنگین وزرن و حجیم را به راحتی در آن ها قرار داد. این مزایا سبب شده قفسه بندی راک، سیستمی بهینه و مقرون به صرفه برای صاحبان کارخانه ها و کارگاه ها باشد. در واقع می توان گفت این روش قفسه بندی با توجه به فضایی فراهم آورده و قدرت تحمل بار، بسیار ارزان قیمت و نازل می باشد.

ارتفاع و عرض قابل اجرا در قفسه بندی پالت راک

قفسه های پالت راک بنا بر نیاز مشتریان در اندازه ها و ابعاد متعددی قابل اجرا و پیاده سازی هستند. حداکثر ارتفاعی که با این روش می توان ایجاد نمود حدود 12 متر و حدواقل ارتفاع آن 2 متر می باشد. به همین دلیل قفسه بندی پالت راک در انبارهای صنعتی و تولیدی کاربرد بالایی دارد.

قفسه بندی پالت راک در سه حالت تک پالت، دو پالت و یا سه پالت قابل اجرا است و ابعاد راهروهای میانی با در نظر گرفتن سایز ماشین حمل بار (لیفتراک، استاکر و ...) طراحی می گردد. در این سیستم امکان ایجاد راهروهای باریک وجود ندارد. 

عرض یا عمق استاندارد قفسه بندی پالت راک

آنچه عرض یا عمق قفسه بندی پالت راک را تعیین می نماید قاب است. عرض یا عمق استاندارد با توجه به ابعاد و اندازه های پالت و باکس پالت های مورد کاربرد 70 و 80 سانتیمتر می باشد. با این همه در مواردی که کالای مورد ذخیره سازی اندازه های بزرگتری داشته باشد (برای مثال در انبارهای خودروسازی) قطعات با عرض های 90، 100، 110، 120، 130، 140 و 150 سانتیمتر طراحی شده و قابل ساخت می باشد. دهانه بازوهای راک نیز متناسب با نوع کالای مورد نظر در ابعاد و اندازه های مختلفی قابل پیاده سازی است تا هنگام بارگذاری کالاها با مشکل مواجه نشویم. همچنین می توان فواصل عمودی طبقات را پس از نصب بازوها تغییر داده و به اندازه مورد نظر رساند. 

رنگ قفسه بندی پالت راک Pallet Shelving Rock :

رنگ قاب و اجزای آن در قفسه بندی پالت راک طوسی پودر (اپوکسی پلی استر) و سایر قطعه ها در قفسه بندی پالت راک شامل بازو، رابط و … به رنگ نارنجی پودر (اپوکسی پلی استر) می باشد.

اجزای تشکیل دهنده:

- قاب راک (فریم راک)، بخش اصلی قفسه بندی پالت راک است. این فریم ها معمولا با ستون های رول فرمی، بیس پلیت و بادبندهای افقی یا مورب تولید می شوند. فریم راک میانی در این روش به صورت مشترک استفاده می شود.

- بازوی راک یا همان بازویی افقی، محل نگهداشتن پالت ها است. بازویی نیز از مقاطع رول فرمی تهیه شده و کلیپ اتصال آن دارای 2 یا 4 ناخن است.

- گارد محافظ ستون ها و قاب ها که برای محافظت از قفسه ها در برابر برخوردهای احتمالی لیفتراک و یا کالاها به کار می رود.

لیست قیمت قفسه های انباری راک شرکت رادان صنعت شرق سال 99

لیست قیمت قفسه های انباری راک شرکت رادان صنعت شرق سال 99

پروژه های انجام شده:

- پروژه قفسه بندی پالت راک شرکت تامین کالای قائم

 پروژه قفسه بندی پالت راک شرکت تامین کالای قائم

ویژگی های قفسه بندی پالت راک Pallet Shelving Rock

- طراحی و اجرای قفسه بندی پالت راک تا چند طبقه متناسب با ابعاد و ارتفاع سالن امکان پذیر است.
- قفسه بندی پالت راک دارای تنوع در ابعاد و ظرفیت تحمل بار با توجه به وزن و اندازه بسته‌ بندی و چیدمان پالتها است.  
- دسترسی مستقیم و آسان به هر پالت بدون نیاز به جابجایی دیگر پالتها.
- مناسب مکان هایی که انتظار ذخیره سازی بیشتری نسبت به مساحت آن وجود دارد.
- قابلیت استفاده حداکثری از فضای انبار
- اتصال آسان طبقات به ستونها بوسیله كلیپ و امكان كاهش و افزایش فاصله طبقات برای نیازهای آتی
- افزایش ایمنی با استفاده از قفسه بندی پالت راک Pallet Shelving Rock در انبار
- مدیریت آسان موجودیهای مواد و كالا در انبار
- تهیه شده از بهترین و مرغوب ترین ورق های فولاد مبارکه اصفهان و پروفیل های صنعتی درجه یک
- كاهش هزینه های عملیاتی انبار با تجهیز انبار به سیستم قفسه بندی پالت راک
- امكان بارگذاری اقلام در قفسه بندی پالت راک به وسیله لیفتراك و استفاده از حداكثر سالن
- طراحی دهنه بازو ها و فریم ها قفسه بندی پالت راک بر اساس ابعاد پالت

نحوه بارگذاری قفسه بندی پالت راک

عملیات گذاشت و برداشت بار به روی قفسه بندی پالت راک به کمک ماشین های مخصوص این کار انجام خواهد شد. از جمله این ماشین ها که بیشترین کاربرد را در قفسه بندی پالت راک دارد می توان به لیفتراک، استاکر و ... اشاره داشت.

شرکت رادان صنعت شرق ارائه دهنده انواع سیستم های قفسه بندی فروشگاه و قفسه انبار در کشور میباشد.

شما میتوانید جهت سفارش و همچنین دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان بخش فروش ما در شرکت تولیدی و صنعتی رادان صنعت شرق در تماس باشید تا همکاران ما پاسخگویی پرسش های شما باشند و سفارشات شما از محصولات تولیدی توسط ما از جمله قفسه، قفسه بندی ، قفسه فروشگاهی و قفسه انبار را دریافت نمایند.

قفسه بندی پالت راک قفسه بندی راک

 

تعمیر قفسه بندی پالت راک

اطلاعاتی مفید در مورد تعمیرات قفسه بندی پالت راک را می توانید از این قسمت مطالعه نمائید.