قفسه مشبک

قفسه بندی

کاربرد قفسه مشبک:

قفسه مشبک برای نگهداری و دسته بندی ملزومات، ابزار، قطعات یدکی و غیره در انبارها، فروشگاهها و مراکز آموزشی و اداری استفاده میشود.

ویژگی های قفسه مشبک: 

قفسه بندی مشبك یا پیچ ومهره ای
قفسه بندی مشبک اولین و قدیمی ترین قفسه بندی فلزی تولید شده درجهان است. قفسه بندی مشبک از نبشی های سوراخ دار ,كفه و پیچ ومهره تشكیل شده واز نصب اسان و سریع برخوردار است.
 قفسه بندی مشبک طراحی و اجرای متناسب با ابعاد و ارتفاع سالن در طبقات مختلف با پلكان ,راهرو  و نرده
  قفسه بندی مشبک  به صرفه و اقتصادی است
 قفسه بندی مشبک دارای نصب آسان و سریع می باشد
 قفسه بندی مشبک  دسترسی به اقلام از هر طرف را دارد
 قفسه بندی مشبک  قابلیت كاهش و افزایش فاصله كفه‌ها برای نیازهای آتی با پیچ و مهره
 قفسه بندی مشبک  دارا بودن رنگهای متنوع را شامل می شود
 قفسه بندی مشبک  كاربردی در انبارقطعات یدكی  ، ملزومات و ابزارآلات /بایگانی /انباری منازل / انبار فروشگاه ها وسوپر ماركت ها
  قفسه بندی مشبک مورد استفاده در  ساخت سازه های سبك ( مانند دیوارها و سقف كاذب ، نیم طبقه ، میز كار و .....
 قفسه بندی مشبک قابلیت مسقف كردن طبقات فوقانی جهت افزایش سطح مفید انبار را دارد

قفسه بندی مشبک:

 قفسه مشبک تشکیل شده از آهن (مفتولی) و اتصالات پلاستیکی که با توجه به سایز کوچک و اشکال متنوع آن، که قابلیت جداشدن از هم را دارند جابه جایی آن در حمل و نقل بسیار راحت است و به همین دلیل کاربرد های زیادی  در مصارف خانگی و  در مصارف صنعتی دارد که از جمله آنها می توان به مواردی از جمله :
استفاده در خانه به عنوان کتابخانه یا قفسه کتاب ، در آشپزخانه به عنوان قفسه ظروف ، در حال پذیرایی به عنوان زیر گلدانی و جاکفشی و مواردی به این صورت و گاه به صورت های ابتکاری توسط مصرف کنندگان استفاده می شود.
همچنین می توان استفاده رایج قفسه مشبک را برای دانشجویان نام برد به دلیل قابلیت جابه جایی آسان آن ،سبک بودن آن و نصب بسیار راحت آن  و قیمت مناسب آن نسبت به محصولات مشابه می باشد.
همچنین قفسه مشبک در اصناف و به خصوص در فروشگاه ها و سوپر مارکت ها که جهت قفسه بندی مکان خود ،فروشندگان از قفسه مشبک استفاده می کنند . با توجه به ابعاد قفسه که بین 3 کیلو گرم تا 5 کیلو گرم توان تحمل بار را دارا می باشد که مغازه داران بیشتر اجناسی همچون چیپس و پفک و مواد خوراکی را در  قفسه های مشبک قرار می دهند.
با توجه به رنگ بندی های متنوع در قفسه مشبک که رنگ هایی همچون : آبی ، قرمز ، سیاه ، سفید، بنفش و... وجود دارد فروشندگان از لحاظ نما و دکوراسیون داخلی مغازه خود،  نمای داخلی را برای مشتریان خود جذاب تر  می نمایند.
قفسه مشبک در مصارف صنعتی در کارخانه جاتی که اجناس کوچک و سبک تولید می نمایند جهت انبار محصولات تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد.

قفسه های فلزی پیچ و مهره ای

1- مشبک پیچ و مهره ای: 
قفسه مشبک ، یکی از معروف ترین ،پر مصرف ترین و پر سابقه ترین مدل های قفسه بندی می باشد. لازه به توضیح است مجموعه رادان صنعت شرق ارائه دهنده و تولید کننده قفسه بندی مشبک نمی باشد. این سازه از نبشی های سوراخ دار ، کفه و پیچ و مهره تشکیل شده و از نصب بسیار آسان و سریع برخوردار است.قفسه مشبک مختص اقلامی است که سبک و توسط شخص قابل گذاشت و برداشت باشد.حداکثر طول دهانه این سیستم 95 سانتیمتر بوده و تا 5 طبقه قابل اجراست.انبارها ، فروشگاهها و مراکز اداری بسیاری توسط قفسه مشبک تجهیز شده اند. 

ابعاد این سیستم: (سانتیمتر)
پانل یا صفحه یا کفه:
دارای طول 60-70-80 -95
دارای عرض 20-25-30-35-40-46-50-60 
لازم به توضیح است عرض های (عمق های) 46-50-60 فقط دارای طول 95 می باشند
نبشی:
دارای ارتفاع(بلندی): 200-244-300-400-457
نوع نبشی:
1- نبشی 44: این نبشی دارای 2 ضلع مساوی 4 سانتی است که این دو ضلع بر هم قائم است 
و حد اکثر ارتفاع ان 300 می باشد. 
2- نبشی 48 : این نبشی دارای 2 ضلع که یکی 4 و دیگری 8 است. از این نبشی علاوه بر سیستم سبک در سیستم نیمه سنگین و بالکن و ایجاد نیم طبقه استفاده می شود.
رنگ بندی این سیستم به طور خلاصه در پنج رنگ طوسی،ابی ، سفید،زرد و قرمز جمع بندی می شود
3- ابعاد گسترده تر این سیستم در قفسه بندی نیمه سنگین است. که می توان ان را این گو نه تعبیر کرد : تحمل بار در هر متر مربع تا 350 کیلو گرم بر متر مربع است که با استفاده از نبشی 48 و یک سری پانل های مخصوص و تقویت شده تک سایز 95 23 ( کفپوش یا پانل پله)می باشد.
4- سیستم مشبک نیمه سنگین به واقع همان هارمونی و سنکرون سیستم بالکی راک در ابعاد کوچکتر است.
از جمله مزایای آن میتوان در قیمت تمام شده آن نسبت به بالکی راک اشاره کرد.و برتری شاخص بالکی راک در نصب سریع و گستردگی ابعاد این سیستم دانست حال انکه سیستم مشبک نیمه سنگین نیز تک سایز است. لازم به توضیح است مجموعه رادان صنعت شرق تولید کننده قفسه بندی مشبک نمی باشد. 

محصولات قفسه رادان صنعت شرق دارای دو زیر مجموعه قفسه انبار و قفسه فروشگاهی میباشد . محصولات و تولیدات قفسه فروشگاهی رادان صنعت شرق شامل استند دوچرخه ، فروش قفسه ، استند میز صندوق ، سبد حراج ، سبد خرید دستی ، قفسه پوشاک ، قفسه کتاب ، قفسه آجیل ، قفسه دوطرفه وسط فروشگاهی ، قفسه سنگین فروشگاهی ، قفسه گرد ، قفسه میوه و سبزیجات ، قفسه نان و استند نان ، قفسه یکطرفه کنار دیواری ، کالسکه خرید و چرخ خرید فروشگاهی ، گیت و نرده محافظ ، میز صندوق میباشد که این محصولات قفسه بندی و قفسه انبار دارای بالاترین کیفیت و بهترین قیمت میباشد و مورد تایید اروپا نیز قرار گرفته است . محصولات قفسه انبار رادان صنعت شرق نیز شامل قفسه بندی پالت راک ، قفسه بندی پانل راک ، قفسه بندی پیچ و مهره ای ، قفسه بندی خود راهرو ، قفسه بندی خود سوله ، قفسه بندی درایوین راک ، قفسه بندی سردخانه ای ، قفسه بندی کانتی لور ، نیم طبقه پیش ساخته مزنین میباشد که با مرغوبترین کیفیت ساخته و عرضه میگردد .

قفسه مشبک