قفسه بندی خود راهرو

قفسه بندی خود راهرو

معرفی قفسه بندی خود راهرو یا Shelving hallway

در قفسه بندی خود راهرو Shelving hallway تمام فضای پرت تحت عنوان راهرو حذف می شود و فقط یک راهرو اصلی در این مدل قفسه بندی خود راهرو باقی خواهد ماند که لیفتراک درون آن به منظور دسترسی به هر دهانه تردد می نماید. مهمترین مزیت قفسه بندی خود راهرو همین ویژگی میباشد. انبار فضاهای گران بهایی محسوب شده و بار روی آنها گاها از خود انبار ارزشمند تر خواهد بود. سیستم قفسه بندی خود راهرو حداکثر امکان بهره وری از تمام فضا را با ضریب اطمینان بالا فراهم خواهد داشت.

قفسه بندی خود راهرو در صنعت به نام قفسه بندی درایوین راک نیز شناخته می شود که در ادامه به معرفی جزئیات آن می پردازیم.

بارگذاری کالا در قفسه بندی خود راهرو Shelving hallway

امکان اجرا و پیاده سازی سیستم های بارگذاری کالا LIFO و FIFO هنگام طراحی قفسه های خودراهرو بر اساس نیاز مشتری وجود دارد. سیستم LIFO به نحوی اجرا می گردد که آخرین پالت بارگذاری شده، اولین پالت قابل برداشت است. گذاشت و برداشت بار بر روی بازوی هر طبقه در قفسه بندی خود راهرو به وسیله لیفتراک انجام می شود. در مدل LIFO، لیفتراک درون هر دهانه از این نوع قفسه انبار وارد شده و بار را از انتهای قفسه چیدمان کرده و به صورت دنده عقب خارج می شود. بدین ترتیب اولین بار قابل برداشت آخرین بار گذاشته شده خواهد بود. به دلیل قرار گیری بار با پالت بر روی بازوی قفسه بندی خود راهرو ، برای چیدمان بار با وزن و حجم زیاد مناسب می باشد. اما در سیستم FIFO گذاشت و برداشت کالا بر اساس روال ذخیره سازی بوده و اولین پالت بارگذاری شده، اولین پالت قابل برداشت نیز می باشد. روش FIFO مناسب انبار کالاهای دارای تاریخ انقضا است.

ابعاد قفسه بندی خود راهرو Shelving hallway

سیستم قفسه بندی خود راهرو تا ارتفاع 12 متر قابل اجراست و پوشش کافی را می تواند ایجاد نماید. دهانه پیش بینی شده برای قفسه بندی خود راهرو 150 تا 200 سانتیمتر است که متناسب با نوع پالت و بار موجود انتخاب خواهد شد. عمق قاب در قفسه بندی خود راهرو نیز از 60 تا 120 سانتیمتر متغیر خواهد بود.

قدرت تحمل بار این مدل قفسه انبار

قفسه بندی خود راهرو Shelving hallway دارای تحمل بار بسیار خوبی است و در گروه قفسه بندی فلزی صنعتی سنگین جای می گیرد. حداقل وزن هر پالت در این شکل قفسه انبار به همراه بار روی آن می تواند 1000 کیلوگرم معادل 1 تن و حداکثر آن تا میزان 3000 کیلوگرم معادل 3 تن انتخاب شود و قفسه بندی خود راهرو را بر اساس آن طراحی نمود.

مزیت ها قفسه بندی خود راهرو

- بارگذاری کالاهای بیشتر در قفسه بندی خود راهرو با افزایش عمق کانالها یا راهروها
- افزایش تراکم پالتهای بار نسبت به سطح (تا 70%)
- کاهش استفاده از سطح انبار با استفاده از قفسه بندی خود راهرو Shelving hallway
- کاهش هزینه های نگهداری (هر پالت) و هزینه کل در انبار
- ایمنی و راحتی این نوع قفسه در عملکرد سیستم
- نگهداری بارهای مشابه در قفسه بندی خود راهرو با حجم یکسان، تنوع کم با گردش سریع
- قابلیت نصب گارد ریل (به جهت حرکت آسان لیفتراک) در قفسه بندی خود راهرو

اجزای قفسه بندی خودراهرو

بازو و ریل خودراهرو: بازو در سیستم خودراهرو با تنوع در سایز و تحمل، به همراه ریل که نقش تکیه گاه و محل قرارگیری پالت را دارد، در واقع بخشی از کانالی است که لیفتراک از میان آن تردد می کند و به خودراهرو دامنه کاربردی وسیعی می دهد .
قاب :یکی از مهمترین بخش های این شکل قفسه انبار نگهداری است که شامل ستون مهاربندی ضربدری و افقی با اتصال پیچ مهره ای ، کفی ستون و رول بلت اتصال قاب به زمین می باشد.
ستون : ستون در سیستم قفسه بندی خودراهرو از نوع قوطی می باشد که مطابق با ابعاد متناسب با نیاز مشتری انتخاب می شود.
کفی ستون : به منظور اتصال ستون به زمین و توزیع بار روی کف زمین و کمک به ایستایی سیستم کفی ستون با رول بلت مخصوص به زمین متصل می شود .
توری پشت قفسه : برای جلوگیری از ریزش بار بنا به درخواست مشتری در پشت مهاربندی انتهای راهرو نصب می گردد.
پوشش رنگ قفسه بندی خود راهرو از رنگ پودر تمام استاتیک است و رنگ بندی آن در حالت پیش فرض به رنگهای طوسی روشن و نارنجی میباشد.

در راستای افزایش ایمنی سیستم و جلوگیری از هر گونه ارتعاش و نیروهای جانبی، قفسه بندی خود راهرو توسط مهاربند و رابط در بالا و پشت دهانه ها مهار می شود. از این رو می توان با آسودگی خاطر کالاها را در طبقات فوقانی ذخیره نمود.

محصولات   قفسه بندی فروشگاه  از دیگر تولیدات شرکت رادان صنعت شرق میباشد که شما میتوانید انواع محصولات   قفسه بندی فروشگاه  را نیز در صفحه قفسه فروشگاهی رادان صنعت شرق مشاهده فرمائید.

کارشناسان بخش فروش ما در شرکت تولیدی و صنعتی رادان صنعت شرق آماده پاسخگویی به پرسش های شما بصورت رایگان و همچنین دریافت سفارشات شما از محصولات تولیدی توسط ما از جمله قفسه، قفسه بندی ، قفسه فروشگاهی و قفسه انبار میباشند.