قفسه بندی کانتی لور

قفسه بندی کانتی لور

معرفی قفسه بندی کانتی لور

برای اینکه بارهای سنگین و حجیم لوله ای ، شاخه ای ، رولی و ورقی بتواند توسط لیفتراک به راحتی در قفسه قرار بگیرند، سیستمی به نام قفسه بندی کانتی لور طراحی شده است که با حذف ستون در جلوی آن، عملیات گذاشت و برداشت اقلام گوناگون با حداکثر سرعت انجام پذیرد که این سیستم بسیار مفید است.

قفسه بندی کانتی لور که به انگلیسی Cantilever shelving ترجمه میشود میتواند به صورت قفسه بندی کانتی لور یک طرفه یا قفسه بندی کانتی لور دو طرفه طراحی شود.

قفسه بندی کانتی لور Cantilever shelving یک طرفه در کنار دیوار قرار می گیرد و قفسه بندی کانتی لور دو طرفه در وسط انبار قرار می گیرد تا گذاشت و برداشت بار از هر دو طرف قفسه ممکن باشد.

دسترسی در قفسه بندی کانتی لور به صورت نقطه ای است، یعنی اوپراتور می تواند در هر لحظه به هر کدام از اقلام انبارش شده در قفسه بندی کانتی لور دسترسی داشته باشد.

فاصله افقی بین بازو ها در قفسه بندی کانتی لور Cantilever shelving قابل تغییر است و همچنین فاصله بین ستونهای قفسه بندی کانتی لور نیز متغیر است ولی این فاصله توسط شرکت و با محاسبات خاص برای قفسه بندی کانتی لور انجام می گردد.

پایه های قفسه بندی کانتی لور توسط رول بولت به زمین پیچ می گردند و ستونهای قفسه توسط مهاربند به یکدیگر مهار می شوند تا ساختاری مستحکم و ایستا تشکیل گردد.

آیا می توان بر روی قفسه بندی کانتی لور Cantilever shelving پالت نیز قرار داد؟

بلی ، در صورت نیاز می توان با استفاده از نوعی زیر پالتی خاص، فضای بین دو بازویی قفسه بندی کانتی لور Cantilever shelving را به گونه ای آماده گرد که بشود پالتهای استاندارد ۱۰۰*۱۰۰ و یا ابعاد دیگر را نیز بر روی آن طبقه قرار داد.

کاملا مشخص است که در این صورت ، توان تحملی قفسه بندی کانتی لور، ارتباط مسقیمی با زیر پالتی مربوطه پیدا می کند.
قفسه بندی کانتی لور جهت بارهای شاخه ای با طول بالا نظیر انواع لوله ها، پروفیل ها، میلگرد ها و .... مورد استفاده قرار میگیرد. به دلیل فضای بالای مورد نیاز جهت جا به جایی این قبیل بارها عرض راهروی مابین قفسه بندی کانتی لور بیشتر از سایر انواع قفسه ها بوده مگر در حالتی که از ریچتراک با حرکت در چهار جهت در انبار استفاده گردد.
ارتفاع استاندارد قفسه بندی کانتی لور بر حسب نیاز بین 2 تا 12 متر قابل تغییر بوده و تعداد طبقات از 1 الی 6 عدد قابل اجرا می‌باشد. عرض هر بازو در قفسه بندی کانتی لور در اندازه‌های 60، 90، 100، 120، 150 و 180 سانتیمتر و هر دهانه از این نوع قفسه بندی کانتی لور Cantilever shelving دارای 5 تا 7 بازو جهت چیدن بارهایی تا 6 متر طول میباشد. ضمن این‌که اندازه دهانه‌ها در فاصله‌های 150، 200، 250 و 300 سانتیمتر قابل طراحی است.
تحمل بار گسترده ساکن بر هر بازو بنا بر نیاز و نوع بازوی بکار رفته متغیر بوده ولی در متداولترین حالت قفسه بندی کانتی لور  1000 کیلوگرم و تحمل بار ستون 20000 کیلوگرم میباشد. در قفسه بندی کانتی لور بار توسط ماشین حمل پالت، جرثقیل سقفی یا دستی مستقیما بروی بازو های قفسه قرار می گیرد.

مشخصات فنی قفسه بندی کانتی لور Cantilever shelving

1- این نوع قفسه انبار جهت نگهداری اجناس شاخه ای طراحی و تولید می گردد .
2- میزان تحمل بار هر طبقه از قفسه بندی کانتی لور با توجه به نیاز مشتری تعیین می گردد .
3- این نوع قفسه انبار دارای یک استند اصلی در کف می باشد که به وسیله بیس پلیت مخصوص و رول بولت هیلتی به زمین متصل می گردد و تنظیم فواصل بازوها در هر زمانی که نیاز باشد به راحتی انجام میگیرد .
4- این نوع قفسه انبار به صورت قفسه بندی کانتی لور یکطرفه برای کنار دیوارها و دوطرفه برای وسط سالن تولید می گردد .
5- ارتفاع قفسه انبار کانتی لور با توجه به ارتفاع مکان مورد استفاده و حداکثر بالابری لیفتراک های موجود تعیین می گردد .
6- قفسه بندی کانتی لور Cantilever shelving با توجه به بارگذاری شاخه ای عمدتاً در بلوکهایی با طول 6 متر تولید و نصب می گردد .
7- قفسه بندی کانتی لور Cantilever shelving برای بارگذاری دستی و یا ماشینی ( لیفتراک ) طراحی و تولید گردد .
8- رنگ کلیه اجزاء فریم ها قفسه بندی کانتی لور با رنگ پودری استاتیک است که در دمای 220 درجه سانتیگراد پخت می گردد.

شما نیز میتوانید به جمع مشتریان وفادار رادان صنعت شرق ملحق شوید و از محصولات و خدمات ویژه این شرکت تولیدی و صنعتی در زمینه سیستم های قفسه بندی بهره مند شوید. شما مشتریان عزیز میتوانید در صورت نیاز به مشاوره و سفارش محصولات تولیدی شرکت از جمله قفسه، قفسه بندی ، قفسه فروشگاهی و قفسه انبار به صفحه تماس با ما مراجعه نموده و با استفاده از پل های ارتباطی با همکاران ما در تماس باشید .شرکت تولیدی و صنعتی رادان صنعت شرق با بیش از یک دهه فعالیت مستمر در صنعت ایران زمین سعی دارد تا با انجام بهترین خدمات و طراحی، بیشترین بهره وری را از فضای موجود شما در فروشگاهتان در اختیارتان قرار بدهد .

قفسه بندی کانتی لور قفسه بندی کانتی لور